fbpx
1. Kaip veikia šilumos siurblys?

Geoterminis šilumos siurblys surenka sukauptą po žeme saulės šilumą kolektoriaus, kuris užkastas viršutiniame dirvos sluoksnyje arba patalpintas gręžinyje, pagalba. Paprastai tai polietileninis vamzdynas, užpildytas neužšąlančiu skysčiu (vandens ir anfrizo mišiniu). Susikaupusi žemėje šiluma pašildo cirkuliuojantį neužšąlantį skystį. Šios šilumos pakanka išgarinti šilumos siurblio išgarintojuje cirkuliuojančiam šaltnešiui. Kompresoriui suspaudus šaltnešio garus, jų temperatūra staiga padidėja. Vėliau kondensatoriuje ši šiluma perduodama namo šildymo sistemai, o šaltnešis vėl pereina į skystą būseną.

Geoterminis šildymas yra vienas iš pigiausių šildymo būdų, kadangi šilumos siurblys pats šilumos negamina, o tik perneša žemų temperatūrų šilumą iš aplinkos ir paverčia aukštų temperatūrų šiluma.

Oras-vanduo šilumos siurbliai šilumą paima ne iš grunto, o iš aplinkos oro.

2. Koks skystis cirkuliuoja lauko kolektoriuje?

Pagrindinis reikalavimas neužšąlančiam skysčiui – kad jo užšalimo temperatūra nebūtų aukštesnė nei -15°C. Dažniausiai naudojamas etilenglikolio ir vandens mišinys.

3. Kokie vamzdynai naudojami lauko kolektoriui?

Lauko kolektoriui naudojami ilgaamžiai polietileniniai vamzdynai, kurių išorinis skersmuo 40mm.

4. Kokiame gylyje įrengiamas kolektoriaus vamzdynas?

Optimalus gylis, kuriame turėtų būti įrengiamas kolektorius geoterminiam šildymui, yra truputį giliau nei vidutinis įšalo gylis. Remdamiesi ilgamečiais stebėjimais, galime teigti, kad Lietuvos sąlygomis optimaliausias gylis yra apie 1,2m.

Įrengus mažesniame gylyje, galime neišgauti optimalių temperatūrų, įrengus giliau – saulės šiluma pavasarį vėliau pasiekia kolektorių, taip pat žemesnės temperatūros čia bus ir rudenį.

5. Ką rinktis - gręžinį ar horizontalų kolektorių?

Geoterminiai šilumos siurbliai dažniausiai montuojami su horizontaliu kolektoriumi. Gręžiniai naudojami tada, jei nepakankamas plotas horizontaliam kolektoriui įrengti arba gruntas yra labai sausas. Tai pat didesnė yra ir gręžinių įrengimo kaina.

6. Kiek vietos reikia šilumos siurblio kolektoriui įrengti?

Horizontaliam kolektoriui reikia ploto, 2-3 kartus didesnio nei namo šildomas plotas, priklausomai nuo namo šiluminių savybių. Įrengiant gręžinius, rekomenduojamas atstumas tarp jų yra 15m. Šis atstumas gali kisti, priklausomai nuo gręžinių gylio.

Mūsų specialistai suskaičiuos, kokio ilgio horizontalaus kolektoriaus ar kiek ir kokio gylio gręžinių reikia Jūsų namui. Tai priklauso nuo įvairių faktorių – namo šilumos poreikio, grunto savybių ir pasirinktos šildymo sistemos.

7. Ką galima daryti vietoje, kur užkastas kolektorius?

Kolektoriaus įrengimo vietoje negalimos jokios statybos, tačiau ten gali būti Jūsų daržas ar pievelė. Kolektorius nedaro įtakos virš jo augantiems augalams. Didelių medžių ten sodinti nepatartina.

8. Kokie yra reikalavimai katilinės su šilumos siurbliu patalpai?

Jokių specifinių reikalavimų šiai patalpai nėra.

9. Kokio dydžio pastatus galima šildyti su NIBE šilumos siurbliais?

NIBE geoterminiai ir oras-vanduo šilumos siurbliai gaminami įvairių galingumų, juos galima jungti į kaskadas, taip pat grupuoti atskiroms sistemoms, todėl galima apšildyti net didžiausius visuomeninius ar pramoninius pastatus.

10. Kokia šildymo sistema efektyvesnė su šilumos siurbliu?

Didžiausias ekonominis efektyvumas pasiekiamas, kai iš aplinkos gaunama kuo aukštesnė temperatūra, o šildymo sistema veikia kuo žemesnėmis temperatūromis. Tai gali būti grindų šildymo, radiatorių ar konvektorių sistema.

11. Kas nusako šilumos siurblio efektyvumą?

Priimta, šilumos siurblių efektyvumas nusakomas veikimo koeficientais COP (Coefficient of Performance) ir SCOP (Seasonal Coefficient of Performace). SCOP parodo, koks vidutiniškai per metus gaunamas šilumos kiekis, sunaudojus 1 kWh elektros energijos. Kuo šis skaičius didesnis, tuo šilumos siurblys efektyvesnis.

Jau eilę metų NIBE šilumos siurbliai pasižymi kaip turintys ypatingai aukštus koeficientus COP ir SCOP.

12. Kiek metų gali tarnauti NIBE šilumos siurblys?

Paprastai skaičiuojama, kad šilumos siurblio darbo resursas yra apie 20 metų. Po to gali tekti susidėvėjusias detales.

13. Kokias papildomas funkcijas gali atlikti NIBE šilumos siurblys?

NIBE šilumos siurbliai gali ne tik šildyti, ruošti karštą vandenį bet su papildoma įranga gali šildyti baseiną, vėsinti namus, vykdyti patalpų vėdinimą.

14. Kodėl verta rinktis NIBE šilumos siurblį?

Visi NIBE šilumos siurbliai pasižymi ypatingai aukštu veikimo koeficientu SCOP. Jo vertė siekia iki 5,5. Šiuo metu tai vieni iš efektyviausių šilumos siurblių Lietuvos rinkoje, tą patvirtina ir daugelio nepriklausomų bandymo laboratorijų duomenys.

Taip pat patvirtinta, kad jie dirba ženkliai tyliau nei kiti analogai. NIBE geoterminiai ir oras-vanduo šilumos siurbliai pasižymi ypatingai turtinga bazine komplektacija – valdymas internetu, laikmačiai šildymo sistemos ir karšto vandens temperatūrai reguliuoti paros, savaitės ar dar ilgesniame laikotarpyje, švelnaus paleidimo įranga, USB jungtis programos naujinimui ir duomenų nuskaitymui, ypatingai efektyvi karšto vandens talpos izoliacija, A taupumo klasės cirkuliaciniai siurbliai, programuojamas cirkuliacinių siurblių greitis, spalvotas didelis lengvai suprantamas valdymo ekranas, meniu -lietuvių kalba, pagalbos ir informacijos gidas ekrane, visų papildomų priedų valdymas iš šilumos siurblio ir t.t. ir t.t.

Švedijos kompanija NIBE yra didžiausia Europoje šilumos siurblių gamintoja, diegianti pačias naujausias technologijas į savo gaminius.

Visi šilumos siurbliai ir vandens šildytuvai gamybos metu kruopščiai tikrinami ir pastoviai tobulinami. NIBE gamybos procesas sertifikuotas pagal tarptautinius standartus ISO 9001 ir ISO 14000. Jūs visada galite būti užtikrinti, kad NIBE produktai yra aukščiausios klasės, nepriklausomai kokį NIBE produktą Jūs įsigijote.

Susisiekite su mumis

Kad pateiktume įrangos pasiūlymą, žinutėje būtina nurodyti koks Jūsų namas: nauja statyba ar renovacija? Jeigu renovacija - kaip renovuotas? Namo kvadratūra, kokia šildymo sistema (grindinė, radiatorinė)? Jeigu namas jau gyvenamas - kokios metinės kuro sąnaudos šildymui?