fbpx

Atvejo studija: NIBE šildymo sistema kaimo sodybai

Suteikta galimybė svajoti

Kai taupi pora Petras ir Ona Petraičiai rado savo svajonių namą, atsinaujinančios šildymo sistemos nebuvo tiek ištobulintos ir sukurtos kaip dabar. Technologinė pažanga dabar leidžia kiekvienam pasistatyti namus, atspindinčius jų individualų gyvenimo būdą.

Priežastis

Kai Petraičių šeimos malkinis šildymo katilas „baigė savo gyvenimą“, pora susidūrė su iššūkiu surasti naują šildymo sistemą kaimo sodybai. Patekę į tokią situaciją, nenumanydami apie visas galimybes, jie žinojo, kad turi rasti sprendimą, kuris būtų finansiškai jiems priimtinas.

Sprendimas

Padedant NIBE montuotojui ir išsamiai išanalizavus jų specifinius poreikius, porai buvo pateiktas tinkamiausias sprendimas jų situacijai. Kadangi jie gyveno neprisijungę prie centrinio šildymo tinklo, ekspertų komanda porą aprūpino NIBE F2040 oro šaltinio šilumos siurblio sistema. Ji buvo sudaryta iš 8 kW oras-vanduo šilumos siurblio F2040 ir karšto vandens talpos bei valdiklių išmaniam naudojimui.

Tokia sistema užtikrino nuoseklų ir patogų šildymą bei karštą vandenį ištisus metus. Montuotojas taip pat įsitikino, kad įrenginiai yra pakankamai izoliuoti, kad sistema galėtų veikti visu pajėgumu, taip pat patarė porai apšiltinti palėpę, kad būtų užtikrinta visapusiška šilumos nuostolių apsauga.

Išvada

Dėka NIBE montuotojo kompetencijų, buvo pasiūlyta, suprojektuota ir sumontuota visiškai nauja šildymo sistema, suteikianti galimybę Petraičių šeimai naudoti atsinaujinančią energiją iš lauko oro. Pakeitę šildymo sistemą į ekologiškesnę ir mažiau reiklią, ilgainiui pora sumažins šildymo kaštus ir sutaupys daug pinigų. Tai taip pat leido Petraičių šeimai sėkmingai dalyvauti vyriausybės atsinaujinančios šilumos skatinimo programoje, kur jie atgaus dalį investuotų lėšų iš vyriausybės.