fbpx

Ištraukiamo oro šilumos siurblių taikymas A klasės individualiuose pastatuose

Namo statyba visuomet yra rimtas iššūkis, tačiau jau nuo 2017 metų šis darbas taps dar sudėtingesnis. Visi naujai statomi namai, kurių statybos leidimas bus išduotas po 2016 metų lapkričio 1 d., privalės būti ne žemesnės nei A energetinio efektyvumo klasės – tai yra, šiltesni ir taupesni.

Įsigalios aukštesni energetinio naudingumo reikalavimai, susiję su Europos Sąjungos direktyvos įgyvendinimu. Atsižvelgiant į atsinaujinančios energijos naudojimo šilumos gamybai pasikeitimus, patikslinti energijos gamybai naudojamų energijos šaltinių pirminės energijos faktoriai, naudojami pastatų energetinio naudingumo vertinimuose. Šilumos siurbliai vertinami kaip atsinaujinantys energijos šaltiniai. Pavyzdžiui, nustatyta, kad 150 m2 ploto B klasės namas per metus šildymui turėtų suvartoti ne daugiau kaip 127 kWh/ m2 energijos per metus. Tuo metu toks pat A klasės namas per metus nesunaudos daugiau kaip 50 kWh energijos/m2. Tai reiškia, kad tokio namo šildymui ir karšto vandens ruošimui pakaks iki 5 kw galios šilumos šaltinio esant lauke skaičiuojamajai temperatūrai – 23 C0. Kad būtų galima gauti A, A+, A++ energetinės klasės sertifikatą, svarbu turėti sandarumo testo rezultatus. Tai reiškia, kad tokie namai bus labai sandarūs ir juose vėdinimo sistema bus būtina.

Švedijos šilumos siurblių gamintojas NIBE turi didžiulę patirtį racionaliai sprendžiant energetiškai efektyvių pastatų šildymą ir vėdinimą. Ištraukiamo oro šilumos siurbliai – tai tokie įrenginiai, kurie puikiai išsprendžia pastato vėdinimo poreikį ir tuo pačiu atlieka šildymo ir karšto vandens tiekimo funkcijas individualiam namui. Viskas įrengta šaldytuvo dydžio įrenginyje.

Jei pastatas turi žemos temperatūros šildymo sistemą, įrenginys bus ženklinamas pagal nustatytą tvarką A+++ ženklu, t. y. jam suteikiamas aukščiausias įmanomas energetinio taupumo įvertinimas. Tokie sprendimai jau senai pasiteisino Skandinavijos šalyse ir yra plačiai naudojami. Tokio namo išlaidos šildymui, vėdinimui ir karšto vandens ruošimui neturėtų viršyti 280 eurų per metus.

Yra ir kitų neginčijamų privalumų: puikus dizainas, nereikia jokių lauko darbų, neatsiranda išorėje jokių įrenginių, kurie galėtų gadinti fasado vaizdą ar skleisti garsą. Integruotas valdymas internetu, mobiliu telefonu.