fbpx

Kaip gauti šilumą iš šalto oro?

Oras-vanduo šilumos siurblio veikimo principas

Šilumos siurblio technologija paremta labai paprastu, visiems žinomu principu. Jis veikia kaip ir mums įprastas namų šaldytuvas.

Pagrindiniai šilumos siurblio komponentai yra kompresorius, išsiplėtimo vožtuvas bei du šilumokaičiai (išgarintojas ir kondensatorius). Ventiliatorius įtraukia lauko orą į šilumos siurblio išgarintoją. Kai oras patenka į išgarintoją, jame esantis šaltnešis virsta garais. Garų, suspaustų kompresoriaus, temperatūra padidėja tiek, kad kondensatoriuje gali atiduoti šilumą namo šildymo sistemai. Tuo pačiu metu šaltnešio garai virsta skysčiu ir gali vėl paimti šilumą.

Šiam procesui sunaudojama elektros energija, lyginant su šildymui reikalinga energija, namas užtikrina aukštą sezoninį veikimo koeficientą apie 3. Tai reiškia, kad jeigu namams per metus šildymui ir karštam vandeniui ruošti reikia apie 15000kWh, tai sunaudojama bus tik apie 5000kWh elektros energijos. Tai priklauso nuo klimato ir kokią šildymo sistemą turite – žemų ar aukštų temperatūrų. Mes galime tai suskaičiuoti pagal jūsų namo poreikius.