fbpx

„Mums nereikia vilioti dalyvių slidinėjimu kalnuose ar poilsiu kurorte, kad pavyktų nutempti į gamyklą“

UAB „Ekoklima“ kasmet savo partneriams organizuoja kelionę į Švediją. Ne į slidinėjimo kurortus, bet į NIBE šilumos siurblių gamyklą, kur jų laukia betarpiškas profesionalus bendravimas su gamintojais ir įdomi bei naudinga patirtis.

Tokia kelionė organizuojama partneriams, kurie daug metų užsiima NIBE produkcija ir yra tos srities profesionalai, įgyvendina sudėtingus projektus. „Tokius asmenis sunku kuo nors nustebinti ir reikia pasistengti, kad jie kelione nenusiviltų“ – sako UAB „Ekoklima“ direktorius Robertas Kleštornas ir čia pat priduria, kad kelionės dalyvių motyvacijai pakelti nereikia nukrypti nuo kurso į slidinėjimo kurortus ar kitas pramogas. Per daug metų darbo kartu jie žino, kad jų laukia nepamirštama patirtis NIBE gamykloje.

Šilumos siurblių fabrikas, silumos siurbliai, NIBE, geoterminis sildymas

Kelionės tikslas yra parodyti visą procesą, kaip gaminami, kuriami NIBE gaminiai, koks dėmesys skiriamas ir kokia aukštos kokybės kultūra. Tai be konkurencijos pats moderniausias tos srities fabrikas Europoje. Didelį įspūdį daro gamybos robotizavimas, robotų darbas, kurių vis daugėja gamybos procese.

Be gamybos proceso apžiūros vyksta ir atvira diskusija auditorijoje tarp geriausių NIBE inžinierių profesionalų ir kelionės delegatų. Diskusija pratęsiama vakare neformalioje aplinkoje, kad būtų atsakyti visi rūpimi klausimai. Neapsakomai vertingas ir patirties keitimasis tarp dalyvių kelionės metu, kuris vyksta labai intensyviai – nelabai yra laiko kada miegoti.

Dar viena kelionės dalis – naujausios įrangos, kuri greitai bus ant konvejerio pristatymas. Šios kelionės metu buvo pristatytas naujas saulės kolektroiaus PV (elektros gamybai). Saulės elementai gamins daugiau energijos iš to paties ploto ir bus geresnio dizaino išvaizdos požiūriu. Inverteris bus dar išmanesnis – kominikuos su šilumos siurbliu. Pavyzdžiui, sistemą  bus galima susieti su orų prognozės programėle ir jeigu programėlė rodo, kad rytojaus dieną bus saulė, tada šiandien šilumos siurblys dirbs mažiau, žinodamas, kad rytoj bus daugiau nemokamos energijos ir bus galima atsigriebti. Tokio komplekto kaina bus mažesnė.

Taip pat buvo pristatyta kas nuveikta NIBE įrenginių išmanumo prasme. NIBE UPLINK sistemoje atsirado programėlių parduotuvė (panašiai kaip Google Play), kur bus galima parsisiųsti ir susieti skirtingas programėles. Pavyzdžiui, jei asmuo turi apšvietimo sistemą, prijungtą prie interneto namuose, tą programėlę jis gali susieti su NIBE UPLINK ir užduoti komandą, kad jei pas jį bus kažkas negerai su šilumos siurbliu – apšvietimas namuose ims mirkčioti. Arba, jei saulės kolektorius mato, kad saulė šviečia labai stipriai ir vėsinimo sistema nesusitvarko, o temperatūra didėja – duodama komanda žaliuzių ar užuolaidų programėlei jas uždaryti.

Kelionės dalyviai buvo informuoti iš pirmų lūpų apie NIBE finansinius rezultatus – išlieka 20% augimas per metus. 2016 m. vėl buvo nupirkta dalis konkurentų, pavyzdžiui, CTC kompanija ar eilė JAV geriausių gamintojų.

Šių metų kelionę papildė ekskursija į NIBE židinių fabriką, kur stovi 600kw katilinė (10 vnt. NIBE šilumos siurblių) bei išgręžta 100 geoterminių gręžinių. Po fabriko apžiūros vyko diskusija. Taip pat buvo aplankyta laboratorija – mokymo klasė, kur sumontuoti veikiantys šilumos siurbliai. Kelionės dalyviai atliko jų paleidimo darbus, buvo pademonstruotos įvairios funkcijos, atsakyti klausimai. Buvo parodyta veikianti naujausia technika, kuri jau rytoj bus ant konvejerio.

„Mes, kaip NIBE oficialūs atstovai Lietuvoje, sugebėjome per eilę metų pasiekti, kad patekti į tokią kelionę yra garbė ir nieko įkalbinėti nereika, kadangi kelionės yra įdomios profesine prasme. Net neprašant atsiliepimų apie kelionę, jie buvo puikūs. “ – džiaugėsi Robertas Kleštornas.